VE-TA RENTACAR DEPREME SESSİZ KALMADI

6.8 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir’de deprem sonrası oluşan ihtiyaçlara bütün vatandaşlar adeta bir seferberlik oluşturarak destek verdi. Okul servislerinden otel sahiplerine, lokantalardan seyyar satıcısına kadar herkez taşın altına elini koymaya çalıştı. Bu esnaflardan biride Ve-ta Rentacar sahibi ve aynı zamanda Ege Rentacarcılar federasyon başkanı Veysel Taşdemir.

Deprem sonrası hemen Ege Üniversitesi Acil bölümüne kan vermeye giden Veysel Taşdemir oluşan ihtiyaçtan dolayı gün birlik günüdür diyerek firmasında boşta duran kiralık araçları kardeşleriyle birlikte ücretsiz taksiye çevirdi.

Sosyal medyada yayınladığı yazı hemen hemen bütün sosyal mecralarda yayınlandı.

Ege Rentacarcılar federasyon başkanı Veysel Taşdemir deprem sonrası yapığı paylaşımda “Elimizde kalan son 5 aracı kiralama programını kapatıp depremin tekrar olabilme olasılığından dolayı, hastahane ve yardım amaçlı tüm gece boyunca depremzede vatandaşların hizmetindedir.” diyerek araçları kullanacak olan kardeşleri ile birlikte kendi iletişim numaralarını yazıp paylaştı.

Kan ihtiyacı anonsu sonrası hemen apar topar Ege Üniversitesi kan merkezine ücretsiz bir şekilde kan vermek isteyen kişileri taşmaya başlayan Veysel Taşdemir “Allah hepinizden razı olsun. Rabbim bu milletin birlik ve beraberliğini bozmasın. Kan verme kotası dolmuştur. Şu an Hastahane bahçesinde kardeşlerimle birlikte nöbetteyiz. İhtiyaç halinde hastahane görevlileri bizlere bilgi vereceklerdir. Benim ve kardeşlerimin telefonları afet süresince açıktır. Her zaman kan vermek isteyen ve yardım amaçlı ulaşım sorunu olan kişileri ücretsiz bir şekilde taşıyacağız” dedi.

Kendilerine tüm izmir halkı adına teşekkürlerimizi borç biliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir