ASARLIK HALKININ KARGO SORUNUNU DURMAZ BAYRAKTAR ÇÖZECEK

Asarlık halkının yıllardır süregelen sorununu Ak Parti Geçmiş dönem belediye başkan adayı Durmaz Bayraktar çözüme kavuşturuyor. Menemen Belediyesinin aylar önce Asarlık halkına verdiği çözüm sözünü yerine getirmemesi asarlık halkını çileden çıkardı.

Önceki haberlerimizde kaleme aldığımız Asarlık halkının kargo sorununu sizlerle paylaşmıştık. Asarlık’ı terör yuvası diye nitelendiren, kargo araçlarının zarar göreceği bahanesi arkasına saklanan kargo şirketleri 50 bin nüfuslu Asarlık halkını görmezden geliyor.

Sosyal Medyada çileden çıkan Asarlık semti oturanları örgütlenerek, Sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalıştılar. Asarlık halkına Menemen’in öz evladı Ak parti geçmiş dönem belediye başkan adayı Durmaz Bayraktar sahip çıktı. Asarlık halkını yanlız bırakmayan Durmaz Bayraktar yaptığı açıklamada “Değerli Asarlıklı hemşehrilerim: Bugüne kadar yerel düzeyde kolaylıkla çözülmesi gereken ancak icraata değil nutuklara konu edildiği için kangren haline gelen özel kargo şirketlerinin Asarlık bölgemize hizmet götürmemesi sorunu tarafımızca İzmir Milletvekillerimiz Hamza Dağ ve Necip Nasır ile yetkili makamlara iletilmiştir.Konunun takipçisi olduğumuzu ve en kısa sürede çözüme kavuşturacağımızı kamuoyunun bilgisine arz ediyorum.” diyerek halkına sahip çıktı.

Menemen Belediye başkanı Serdar Aksoy ise, Durmaz Bayraktar’ın yapmış olduğu açıklamadan sonra, kendi sosyal medya hesabından açıklama yaparak sorunun çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını bildirdi. Ancak daha öncede aynı açıklamalarda bulunan Serdar Aksoy geçen sefer sorunu çözüme kavuşturamamış ve sorun günümüze kadar gelmişti. Akıllarda olan soru ise problemin Durmaz Bayraktar tarafından çözüme kavuşturulması sonrasında Menemen Belediyesinin çözümü üstlenmesi olayı olacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir