Asarlık Halkının Hastahaneye Ulaşım Sorunu Çözüm Bekliyor.

Asarlık halkının Menemen Devlet Hastahanesine gitmek için kullandığı Menemen Belediyesine ait otobüs uzun süredir belediye başkanı Serdar Aksoy’un talimatı ile kullanılmıyor. Eskiden kullanımda olan güzergah Asarlığın bütün mahallelerini karış karış gezip hastahaneye gidecek kişileri amacına ulaştırırken şimdilerde ise Turgut Özal Bulvarını kullanıp teğet geçiyor. Özellikle Asarlık mahallelerinden Yeşilpınar mahallesi ve İncirlipınar mahallesinde yaşayan vatandaşların tamamı bu durumdan etkileniyor. Asarlık Yeşilpınar Mahallesinde  ve Asarlık İncirlipınar Mahallesinde yaşayan vatandaşların hastahaneye gitmek için kullandığı minibüse binmeleri için yaklaşık olarak üç (3) km yol yürümeleri gerekiyor.  Gençlerin bile zorlanarak yürüdüğü yolu yaşlı ve rahatsız  vatandaşların kullanımı  kendilerine oldukça zor ve eziyet verici bir durum oluyor.

Ne Demişti Serdar Aksoy?

Seçim sürecinde Menemen – Asarlık Dolmuşları ile bir görüşme sağlayan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Mevcut hatta olan araç sayısı 8’e çıkaralım. Bunların 3’ü Menemen Devlet Hastahanesi –  Asarlık güzergahında çalışsın ve 5 tanesi de Menemen – Asarlık güzergahında çalışsın.”

Peki Ne Oldu ?

  • Menemenin en değerli minibüs güzergahı hatlarından birine sahip olan Menemen – Asarlık hattına 3 tane daha ek araç koyarak hattın değerini ve bu güzergahta çalışan esnafın gelirini düşürdüler.
  • Menemen – Asarlık güzergahında çalışan Menemen Belediyesine ait yıllardır hizmet veren otobüsü kaldırarak yerine Menemen – İzmir Güzergahında çalışan dolmuşlara yeni güzergah belirlenip kullanıma açıldı.
  • Bu yeni güzergah ile Asarlık halkı PERİŞAN oldu.
  • Menemen Minibüsçüler odası başkanı Lütfi ÇENBER olaya müdahale edemeyecek pozisyona düştü veya olaya bilerek müdahale etmiyor.

Bunun Sorumlusu Kim?

Bu sorunu çözmek yerine ısrarla bu sorundan kaçan bireyler seçim öncesi verdiği sözleri yerine getirmeyen belediye başkanı Sayın Serdar AKSOY mu? yoksa “Menemen izmir dolmuşları caddeden geçiyor eğer ki ben bu olaya müdehale edersem çok tepki alırım diyen” Lütfi ÇENBER mi?

Şimdi biz özgür basın olarak bu olayın sorumlularına halk adına soruyoruz.

  1. Asarlık – Hastahane arabalarının neden tekrar eskisi gibi çalışmasına izin vermiyorsunuz?
  2. Seçim zamanı dediğiniz gibi araç sayısını yükseltmenize rağmen neden verdiğiniz sözü tutmuyorsunuz?
  3.  Menemen Minibüsçüler odası başkanı Lütfi Çenber neyden korkuyor?
  4.  Asarlık halkı genciyle yaşlısıyla yapılan bu yanlışı düzeltmeniz için söyleniyorsa Neden ÜÇ MAYMUNu oynuyorsunuz?

Unutmayın ki bu halkın ahı sizin boynunuzun borcudur. Sorunun en kısa sürede çözüme kavuşması dileği ile okurlarımıza konunun takibini yapacağımızın sözünü veriyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir