ALİAĞA KAPALI PAZAR YERİNDE BELEDİYE VE PAZARCILAR ARASINDA NELER OLUYOR?

Aliağa belediyesi ile Aliağa’da pazarcı esnafları arasında uzun süredir bir anlaşmazlık söz konusu. Bilindiği üzere Aliağa kapalı pazar yerinde tezgah açan esnafların büyük bir bölümü Menemen’de ikamet etmektedir.

Haber sitemize gelen ihbarlar ve değerlendirmeler sonucunda yapmaya karar verdiğimiz bu haberimiz dönen oyunların ve çözünmeyen sorunların son bulmasına vesile olmasını dileriz.

Aliağa Belediyesi, Kapalı pazar yeri için pazarcı esnaflarından toplamda 15.000 Tl yer parası talep etmektedir. Bu ücrete göre 1000 pazarcı esnafının olduğu Aliağada 15 Milyon Tl gibi bir rakam söz konusu oluyor. Durum böyle olunca pazarcı dernekleri ile Aliağa belediyesi arasında uzun süren görüşmeler oluyor.

Bu görüşmelere Menemende ikamet eden esnafları temsilen 2 dernek katılıyor. Bunlardan biri  Menemen Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bir diğeri ise Menemen Çağdaş Pazarcılar Derneği.

Haber sitemize sosyal medya aracılığı ile gelen söylemlere göre Aliağa Belediyesinin Pazarcı esnafından istediği 15 bin tl yer parasını Menemen Çağdaş Pazarcılar Derneği kabul etmezken, Menemen Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ılımlı yaklaşıyor.

Bizlerde bütün Aliağa Pazarcı esnafı adına Her iki derneğe bazı sorular sormak istiyoruz.

1- Menemenli pazarcı esnafını savunmak adına neden iki adet dernek kurulu?

2 – Aliağa belediyesinin istediği 15 bin tl de hangi dernek başkanının cebine para giriyor?

3- Faysal Acar ile Menemende kurulan iki derneğin ne bağı var?

4- Faysal Acar neden Aliağada ki pazarcının parasını toplu toplayıp tek bir kalemden yatırmak istiyor. Bunu kimin adına hangi dernek adına yapıyor ve bu duruma neden Menemen deki dernek başkanları ses çıkarmıyor?

5- Menemen ki derneklerin yönetiminde kimler var?

6- Menemen dernekleri pazarcı esnafının hakkını savunuyor mu?

7- Aliağa’da pazarcı esnafının yanında durması gerekirken bu ranttan yararlanmak isteyen dernek hangisi?

Bizler bu soruları Menemen pazarcılarının hakkını savunmak için kurulduğunu savunan iki dernek başkanına soruyoruz.

Menemen Çağdaş Pazarcılar Derneği Başkanı Mahir Serdar Kodaş ve Menemen Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Ahmet Altay’a Soruyoruz.

Soruların Cevabını menemenlifehaber@gmail.com adresine ve 0537 697 36 61 numaları telefonun whatsapp hattına yazabilirsiniz.

Bu konun çözümlenene kadar arkasında duracağımızı tüm Aliağa ve Menemen pazarcı esnafına saygı ile duyurur, Haberimizin devamının olacağını bildiririz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir